اجازه پیش فروش در قرارداد مشارکت در ساخت

یکی از توافقات مهم در زمان عقد قرارداد های مشارکت در ساخت  فی مابین سازنده و مالک ،حق پیش فروش واحد ها توسط سازنده است .جدا از خطر ناک بودن حق پیش فروش بدون محدودیت و زمان بندی توسط سازنده ،ورود افراد جدید به عنوان مالک و اعمال نظر توسط آنها در طول مراحل ساخت ،دردسرهای فراوانی را برای طرفین قرارداد به همراه دارد.روش درست و اصولی این امر ،اسقاط حق پیش فروش آپارتمان توسط سازنده از طرف مالک است که البته سازنده نیز میتواند از فروش و یا پیش فروش قدرالسهم توسط مالک ملک جلوگیری نماید. باید با توافق طرفین زمان بندی مناسبی برای حق فروش و یا پیش فروش برای هر دو طرف قرارداد تعیین گردد.

چه زمانی برای پیش فروش واحد ها مناسب است ؟

تجربه ثابت کرده که اتمام مرحله سفت کاری بهترین زمان برای پیش فروش طرفین است .البته هنوز هم محدودیت هایی برای  طرفین وجود دارد و هیچ یک از متعاملین قرارداد حق فروش بیشتر از یک واحد را نخواهند داشت .ذکر دقیق شرایط پیش فروش برای سازنده و مالک در قرارداد مشارکت در ساخت اهمیت بسیار بالایی داشته که از ایجاد اختلافات احتمالی طرفین تا حد زیادی جلوگیری میکند.

تنظیم قرارداد مشارکت در ساخت 

انتخاب سازنده معتبر و دارای رزومه کاری مناسب و نمونه کار در منطقه به همراه تدوین یک قرارداد مشارکت در ساخت قوی باتوجه به قوانین حقوقی حاکم بر جمهوری اسلامی ایران .میتواند شرایطی مطمئن و بدون دردسر را برای مالک ملک فراهم کند.

گروه ساختمان رویایی

گروه ساختمان رویایی با سالها سابقه درخشان در ضمینه عقد قراردادهای مشارکت در ساخت و معرفی سازندگان برتر شهر تهران آماده خدمت رسانی به شما همشهریان عزیز میباشد.

 

جهت داشتن هر گونه سوال و یا مشاوره رایگان در مورد شرایط مشارکت در ساخت  با شماره تلفن های ۷۷۲۷۱۷۲۳(خط ویژه)-۰۹۱۲۳۱۹۲۴۰۷ گروه معماری و مشاورین ساختمان رویایی تماس حاصل فرمایید.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *