تعهدات مالک قرارداد مشارکت در ساختتعهدات مالک قرارداد مشارکت در ساخت :مالک و یا طرف اول در قرارداد مشارکت در ساخت نیز به مانند سازنده تعهدات خاصی دارد که در بیشتر قرارداد ها به آن کم توجهی میشود .

اثبات اهلیت اسناد و مدارک ملک مورد مشارکت از ابتدایی ترین تعهدات مالک محسوب میشود بدان معنی که ملک به هیچ عنوانی قصبی نبوده و هیچ گونه بازداشتی و یا قرار قانونی ندارد.تحویل ملک در موعد مقرر شده در قرارداد و همینطور تحویل یک انشعاب آب و برق و گاز به ازای هر پلاک و انتقال سند به صورت توافق شده در قرارداد نیز از تعهدات مالک است . تحویل ملک در اغلب قرارداد ها بعد از اخذ جواز توسط سازنده وپس از پرداخت هزینه اسکان مالک صورت میگیرد و همینطور نحوه اتقال سند که با توجه به توافقات قراداد معمولا در سه مرحله و به ترتیب پس از مراحل فنداسیون،سقف آخر و تحویل آپارتمان انجام میگیرد. در قرارداد مشارکت در ساخت از بابت هر یک از تعهدات طرفین زمانبندی مشخصی در نظر گرفته میشود که تخطی از زمان بندی فوق و انجام تعهد جریمه نقدی به همراه دارد . معمولا نحوه و قطعیت پرداخت خسارت دیر کرد تعهدات با رای داور مرضی الطرفین تعیین میگردد. در صورت عدم تمکین از رای داور قرارداد موضوع از طریق کارشناس دادگستری قابل رسیدگیست.

در صورت داشتن هر گونه سوال و یا مشاوره رایگان در مورد قرارداد مشارکت در ساخت با شماره تلفن ۷۷۲۷۱۷۲۳-۰۹۱۲۳۱۹۲۴۰۷ گروه معماری و مشاورین ساختمان رویایی تماس بگیرید

0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها