تنظیم قرارداد مشارکت در ساخت


تنظیم قرارداد مشارکت در ساخت

یکی از مهمترین مراحل مشارکت در ساخت تنظیم یک قرارداد کامل و محکم متناسب با نحوه شراکت طرفین میباشد.اغلب قراردادهای مشارکت در دفاتر املاک تنظیم میگردد که به علت عدم آگاهی کامل مشاورین املاک از مباحث حقوقی مشکلات زیادی را برای مالک و سازنده بوجود می آید.

اهمیت تنظیم قرارداد

معمولا مشاورین املاک از یک نسخه واحد و چاپی جهت تمامی قراردادهای مشارکت استفاده میکنند به همین علت بسیاری از نکات ریز و کلیدی از چشم طرفین پنهان مانده و بعدا باعث اختلافات زیادی میگردد.

تنظیم قراداد توسط مشاورین معتبر حقوقی متناسب با نحوه شراکت از اهمیت بسیار زیادی برخوردار است در غیر اینصورت و با ایجاد هر گونه مشکل و یا اختلاف و ارجاع به مراجع قضایی طرفین قرارداد را چندین سال متمادی درگیر خواهند بود که متعاقبا باعث ضرر مالی و فشار عصبی زیادی خواهد بود.

ماده ۱۰ قانون مدنی

قراردادهای مشارکت در ساخت با استناد به ماده ۱۰ قانون مدنی (قراردادهای خصوصی نسبت به کسانی که ان را منعقد نموده اند در صورتی که مخالف صریح قانون نباشد نافذ است ) تنظیم میگردد و بر خلاف عقیده عمومی به هیچ عنوان امکان ثبت محضری در دفاتر اسناد رسمی را ندارد و ادعای این مورد نیز کذب محض است .

نعیین داور و وصی

تعیین داور مورد اعتماد طرفین و همینطور انتصاب وصی برای سازنده از عوامل کاهش تنش و اختلافات است .

گروه ساختمان رویایی

انتخاب سازنده معتبر و دارای رزومه کاری مناسب و نمونه کار در منطقه به همراه تدوین یک قرارداد مشارکت در ساخت قوی باتوجه به قوانین حقوقی حاکم بر جمهوری اسلامی ایران میتواند شرایطی مطمئن و بدون دردسر را برای مالک ملک فراهم کند.

گروه معماری و مشاورین ساختمان رویایی با سالها سابقه درخشان در ضمینه عقد قراردادهای مشارکت در ساخت و معرفی سازندگان برتر شهر تهران آماده خدمت به شما همشهریان عزیز میباشد.

جهت داشتن هر گونه سوال و یا مشاوره رایگان با تلفن های ۷۷۲۷۱۷۲۳ -۰۹۱۲۳۱۹۲۴۰۷ تماس بگیرید.

0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها