رضایتنامه تخریب ساختمان


رضایتنامه تخریب ساختمان

موضوع: رضایتنامه تخریب ساختمان
اینجانب [نام و نام خانوادگی]، مالک قانونی ملک واقع در [آدرس ملک]، با علم و آگاهی کامل و رضایت قلبی، به موجب این سند، رضایت خود را نسبت به تخریب کامل یا قسمتی از ساختمان مذکور، توسط [نام و نام خانوادگی پیمانکار]، به عنوان پیمانکار، اعلام می‌دارم.
شرایط تخریب:
محدوده تخریب: [شرح دقیق محدوده تخریب، شامل طبقات، بخش‌ها و …]
زمان شروع تخریب: [تاریخ دقیق شروع تخریب]
زمان اتمام تخریب: [تاریخ دقیق اتمام تخریب]
نحوه تخریب: [شرح مختصری از نحوه تخریب، اعم از دستی، ماشینی و …]
مسئولیت تخلیه و جابجایی اموال: [تعیین مسئولیت تخلیه و جابجایی اموال داخل ساختمان، اعم از مالک یا پیمانکار]
مسئولیت آواربرداری و حمل نخاله: [تعیین مسئولیت آواربرداری و حمل نخاله‌های ساختمانی، اعم از مالک یا پیمانکار]
تعهدات پیمانکار:
رعایت کامل اصول ایمنی و فنی در حین عملیات تخریب
جبران خسارات وارده به اموال مجاور در اثر عملیات تخریب
رعایت کامل زمان‌بندی توافق شده برای شروع و اتمام تخریب
تخلیه و حمل نخاله‌های ساختمانی به محل مناسب
ارائه گزارش نهایی از عملیات تخریب به مالک
تعهدات مالک:
پرداخت دستمزد پیمانکار طبق قرارداد منعقده
ارائه مجوزهای لازم برای انجام عملیات تخریب از مراجع ذیربط
تامین انشعابات آب و برق مورد نیاز برای عملیات تخریب
سایر موارد:
در صورت بروز هرگونه اختلاف در حین اجرای عملیات تخریب، طرفین ملزم به حل و فصل آن از طریق مذاکره و توافق خواهند بود.
این رضایتنامه در [تعداد] نسخه تنظیم و بین طرفین مبادله گردید.
امضاء و مهر مالک:
[نام و نام خانوادگی]
تاریخ:
[تاریخ دقیق]
امضاء و مهر پیمانکار:
[نام و نام خانوادگی]
تاریخ:
[تاریخ دقیق]
نکات:
در تنظیم رضایتنامه تخریب ساختمان بخصوص برای مشارکت در ساخت ، دقت لازم را در خصوص مشخص کردن دقیق محدوده تخریب، زمان شروع و اتمام، نحوه تخریب، مسئولیت تخلیه و جابجایی اموال، آواربرداری و حمل نخاله، تعهدات پیمانکار و مالک و سایر موارد ضروری به کار ببرید.
قبل از امضاء رضایتنامه، از جزئیات عملیات تخریب و تعهدات طرفین به طور کامل آگاه شوید.
در صورت وجود ابهام یا سوال، از یک مشاور حقوقی یا مهندس عمران کمک بگیرید.
همچنین بخوانید مقاله ویژگی های سازنده مشارکت در ساخت
0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
1 دیدگاه
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
trackback

[…] اضافه طبقه یکی از راه‌های رایج برای افزایش فضای مفید در ساختمان‌های مسکونی است. با این حال، این کار به دلیل تاثیرگذاری بر حقوق همسایگان، نیازمند اخذ مجوز و جلب رضایت آنها نیز می‌باشد. الزامات قانونی: ماده ۱۰۱ قانون شهرداری: این ماده بیان می‌کند که هرگونه تغییر در اعیان که منجر به اضافه بنا شود، بدون مجوز کتبی از شهرداری ممنوع است. آئین‌نامه‌های شهرسازی و معماری: این آئین‌نامه‌ها ضوابط و مقررات مربوط به حداقل فاصله بین طبقات، تعداد طبقات مجاز، منظره و نورگیری و سایر موارد مربوط به اضافه طبقه را تعیین می‌کنند. رضایت همسایگان: در برخی موارد، علاوه بر مجوز شهرداری، جلب رضایت کتبی از مالکین واحدهای مجاور نیز برای اضافه طبقه ضروری است. این موضوع در آئین‌نامه‌های شهرسازی و رای‌های صادره از مراجع قضایی به شرح زیر آمده است: اضافه طبقه در آپارتمان‌های دو طبقه: در این حالت، رضایت مالک طبقه همکف برای اضافه طبقه الزامی است. اضافه طبقه در آپارتمان‌های سه طبقه: در این حالت، رضایت مالکان طبقات همکف و اول برای اضافه طبقه الزامی است. اضافه طبقه در آپارتمان‌های چهار طبقه به بالا: در این حالت، رضایت مالکان طبقات همکف، اول و دوم برای اضافه طبقه الزامی است. راهکارهای جلب رضایت همسایه: گفتگو و مذاکره: بهترین راه برای جلب رضایت همسایه، گفتگوی مستقیم و مودبانه با او است. در این گفتگو می‌توانید دلایل خود برای اضافه طبقه را به طور شفاف و منطقی به همسایه خود توضیح دهید و مزایای آن را برای او بیان کنید. ارائه تعهدات: در برخی موارد می‌توانید با ارائه تعهداتی به همسایه خود، او را برای جلب رضایت متقاعد کنید. به عنوان مثال، می‌توانید متعهد شوید که نورگیری واحد همسایه را به هیچ وجه تخریب نکنید، نمای ساختمان را به طور زیبا و متناسب با نمای فعلی اجرا کنید، یا به ازای جلب رضایت او، مبلغی به او پرداخت نمایید. استفاده از واسطه: اگر گفتگو و مذاکره مستقیم با همسایه شما نتیجه‌ای نداشت، می‌توانید از یک فرد معتمد و مورد احترام به عنوان واسطه برای جلب رضایت او استفاده کنید. مراجعه به مراجع قانونی: در نهایت، اگر هیچ یک از راهکارهای فوق موثر واقع نشد، می‌توانید با طرح شکایت در دادگاه یا مراجع قانونی ذیربط، خواستار صدور مجوز اضافه طبقه بدون رضایت همسایه شوید. نکاتی که باید در نظر داشته باشید: قبل از شروع هرگونه اقدامی برای اضافه طبقه، از قوانین و مقررات مربوطه در شهر خود اطلاع پیدا کنید. مدارک و شواهد کافی از رضایت همسایگان در صورت لزوم جمع آوری کنید. در صورت تمایل می‌توانید از یک کارشناس حقوقی یا مشاور شهرسازی برای پیگیری بهتر موضوع کمک بگیرید. به یاد داشته باشید که احترام به حقوق همسایگان و جلب رضایت آنها، از اهمیت بالایی برخوردار است و می‌تواند از بروز مشکلات و چالش‌های بعدی جلوگیری کند. همچنین بخوانید رضایتنامه تخریب ساختمان […]