مشارکت در ساخت بهتر است یا فروش ملک ؟


مشارکت در ساخت بهتر است یا فروش ملک ؟

مشارکت در ساخت بهتر است یا فروش ملک

اگر تجربه ای ناخوشایندی در زمینه مشارکت در ساخت داشته باشید و یا شاهد دردسرهای اطرافیان خود در پروژه های مشاکت در ساخت بوده باشید احتمالا از این کار صرفنطر خواهید کرد. صحبتهای زیادی پیرامون این مسئله وجود دارد که سازندگان بدقولی میکنند و یا مالکین را درگیر مسائل حقوقی میکنند اما باید بدانیم که معمولا این موراد جنبه ای یکطرفه دارد !

گروه خانه رویایی توصیه میکند که در زمان عقد قرارداد هیچ موضوعی را بصورت شفاهی حل و فصل نکنید و همه چیز را مکتوب و با مهر و امضای طرفین ثبت نمائید. یک قرارداد کامل با پیش بینی تمام شرایط تنظیم کنید و هر زمان که تصور کردید بخشی از قرارداد منافع یا دیدگاه شما را منعکس نمیکند از امضای آن خودداری کنید.

صرفنظر از آنچه که ارائه شد مشارکت در ساخت یا فروش ملک هر دو میتواند به نغع مالکین تمام شود اما مسئله در اینجا این است که کدامیک بهتر است !

فروش ملک بهتر است یا مشارکت در ساخت؟

بخشی از پاسخ این سوال کاملا به شرایط مالی و روحیات مالکین وابسته است. مثلا فردی که فرصت یا حوصله کارهای ساختمانی و ساخت و ساز را ندارد طبیعتا فروش ملک برای او بهتر خواهد بود. در عوض افراد فعالی هم هستند که برای افزایش سرمایه خود تلاش مضاعفی انجام میدهند و اما پاسخ به پرسش اصلی !

۱- بطور کلی مشارکت در ساخت سود بیشتری را نصیب مالکین خواهد کرد بویژه اگر زمین یا ساختمان مورد نظر در منطقه ای قرار داشته باشد که ملک دارای ارزش بالایی است.

۲- میزان خرید فروش آپارتمان در منطقه تاثیر زیادی در تبدیل ملک به پول نقد و نهایتا سرمایه گذاری مجدد دارد. پس باید این نکته را در نظر گرفت که پروژه مشارکت باید زود بازده ( دو ساله و حتی کوتاهتر ) باشد تا بتوان در مدت کمتری سرمایه گذاری بیشتری انجام داد.

۳- سرمایه گذاری مالک در مشارکت میتواند سود بیشتری را نصیب مالکان کند. بنابراین بررسی این مسئله بسیار مفید خواهد بود

۴- همکاری با سازندگان معتبر و خوشنام میتواند تاثیر زیادی در سود داشته باشد. علاوه بر آن سود حاصل از اتمام پروژه

برای دریافت اطلاعات بیشتر با ما تماس بگیرید

همچنین بخوانید مقاله مشارکت در ساخت آجودانیه

 

0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها