مشارکت در ساخت در محله طالقانی


محله طالقانی

محله طالقانی محله ای قدیمی در مرکز شهر تهران است . که از خیابان دکتر علی شریعتی آغاز و تا خیابان قدس امتداد دارد .طالقانی  از جنوب به خیابان سمیه  و در شمال به میدان هفت و خیابان کریم خان زند  منتهی میگردد.

 

منطقه شهرداری

بخشی از محله طالقانی در منطقه ۷ شهرداری شهر تهران و بخش دیگری در منطقه ۶ قراردارد.لازم به ذکر است که محله طالقانی در محدوده طرح ترافیک و طرح آلودگی هوا (زوج و فرد سابق )میباشد.

بافت تاریخی

محله طالقانی  دارای قدمت زیاد و معماری سنتی مخصوص به خود میباشد و در سالهای گذشته املاک متعددی در این محله در فهرست میراث فرهنگی قرار گرفته است .قسمت محدودی از این منطقه در محدوده بافت فرسوده شهرداری بوده که البته امتیازهای خاصی را برای تخریب و نوسازی به همراه دارد.

دسترسی

دسترسی های متعدد و قرارگرفتن در بخشی از بازارهای مهم مرکز شهر مانند خیابان ایرانشهر ، خیابان حافظ ،بلوار کشاورز و سپهبد قرنی و بافت اداری متعدد این محله را چه از نظر سکونت و چه از نظر سرمایه گذاری دارای اهمیت زیادی میکند.

شرایط مشارکت در ساخت در محله طالقانی

عرف مشارکت در ساخت در طالقانی به صورت ۶۰/۴۰بوده و این بدان معنیست که سهم مالک ملک از آپارتمانهای احداثی ۶۰ درصد و سهم سازنده ۴۰ درصد میباشد.

هزینه اسکان مالک نیز در طول مدت قرارداد بر عهده سازنده بوده که معمولا به صورت مبلغی به عنوان قرض الحسنه به مالک پرداخت میشود.

معمولا اساس تعیین مبلغ قرض الحسنه کارشناسی میزان رهن و اجاره ملک مورد مشارکت است.

پس از محاسبه دقیق و کارشناسی ارزش ملک مورد مشارکت به عنوان آورده مالک و همینطور هزینه های ساخت پروژه به عنوان آورده سازنده ،مبلغی بم نام بلاعوض به مالک تعلق میگیرد.

تنظیم قرارداد مشارکت در ساخت 

انتخاب سازنده معتبر و دارای رزومه کاری مناسب و نمونه کار در منطقه به همراه تدوین یک قرارداد مشارکت در ساخت قوی باتوجه به قوانین حقوقی حاکم بر جمهوری اسلامی ایران .میتواند شرایطی مطمئن و بدون دردسر را برای مالک ملک فراهم کند.

گروه ساختمان رویایی

گروه ساختمان رویایی با سالها سابقه درخشان در ضمینه عقد قراردادهای مشارکت در ساخت و معرفی سازندگان برتر شهر تهران آماده خدمت رسانی به شما همشهریان عزیز میباشد.

 

جهت داشتن هر گونه سوال و یا مشاوره رایگان در مورد شرایط مشارکت در ساخت در محله طالقانی  و… با شماره تلفن های ۷۷۲۷۱۷۲۳(خط ویژه)-۰۹۱۲۳۱۹۲۴۰۷ گروه معماری و مشاورین ساختمان رویایی تماس حاصل فرمایید.

0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها