نکات مهم قرارداد مشارکت در ساخت


نکات مهم قرارداد مشارکت در ساخت

مشارکت در ساخت در کل به قراردادهایی گفته میشود  . که مالک زمین و یا ساختمان کلنگی ملک خود را جهت ساخت و ساز به شخص دیگری به عنوان سازنده میسپارد .اساس این گونه قراردادها بر پایه ماده ۱۰ قانون مدنی (مبحث قراردادهای خصوصی ) میباشد.

اگر قصد مشارکت در ساخت دارید نکات زیر را در نظر بگیرید

۱.اصول کلی قراردادهای مشارکت در ساخت بر پایه توافقات طرفین است .پس به این نکته توجه داشته باشید که تنظیم قرارداد مشارکت در ساخت اولین و مهمترین شرط لازم است.

۲. قبل از عقد قرارداد مشارکت در ساخت استعلام طرح تفضیلی ملک از شهرداری منطقه اخذ گرددتا تکلیف پهنه شهر سازی ،تعداد طبقات کاربری ،حداکثر تراکم مجاز ساختمانی و میزان پیشروی مشخص گردد.

۳. هنگام تنظیم قرارداد مشارکت در ساخت مدت زمان انجام پروژه به تفکیک مراحل مختلف مثلا مرحله اخذ جواز و یا مرحله سفت کاری در قرارداد قید شده و برای هریک از مراحل بازه زمانی مشخص و در صورت تخطی سازنده برای تاخیر در هریک از مراحل جریمه روزانه تعیین گردد.

۴. بررسی کامل رزومه کاری سازنده و بازدید نمونه کار

۵. تعیین دقیق میزان قرض الحسنه و یا هزینه اسکان در قرارداد و مشخص نمودن دقیق زمان پرداخت

۶. مشخص کردن سهم الشرکه طرفین از آپارتمانهای احداثی و همینطور پارکینگ ها و انباری ها و اقدام به تنظیم تقسیم نامه جهت تفکیک سهم متعاملین در طبقات مختلف

۷. محاسبه آورده طرفین (زمین و یا ملک کلنگی به عنوان آورده مالک و تمام هزینه های ساخت پروژه از صفر تا صد به عنوان آورده سازنده) و مشخص کردن میزان هزینه بلاعوض و زمان دقیق پرداخت به مالک

۸.انتخاب وصی برای هر دو طرف قرارداد

۹. انتخاب داور برای نظارت بر اجرای دقیق مفاد قرارداد و بر طرف کردن اختلافات

۱۰. تعیین و تکلیف شرایط ضمن عقد از جمله اجازه پیش فروش آپارتمان ها و دریافت وام بانکی

۱۱.ذکر شرایط فسخ قرارداد

۱۲.زمان بندی انتقال سند از طرف مالک به نام سازنده بر پایه درصد مشارکت در ساخت

۱۳. اخذ تضمین از سازنده به صورت چک بر پایه ارزش ملک مورد مشارکت

۱۴. متمم متریال 

گروه ساختمان رویایی

انتخاب سازنده معتبر و دارای رزومه کاری مناسب و نمونه کار در منطقه به همراه تدوین یک قرارداد مشارکت در ساخت قوی باتوجه به قوانین حقوقی حاکم بر جمهوری اسلامی ایران میتواند شرایطی مطمئن و بدون دردسر را برای مالک ملک فراهم کند.

گروه معماری و مشاورین ساختمان رویایی با سالها سابقه درخشان در ضمینه عقد قراردادهای مشارکت در ساخت و معرفی سازندگان برتر شهر تهران آماده خدمت به شما همشهریان عزیز میباشد.

جهت داشتن هر گونه سوال و یا مشاوره رایگان در مورد نکات مهم قرارداد مشارکت در ساخت با تلفن های ۷۷۲۷۱۷۲۳ -۰۹۱۲۳۱۹۲۴۰۷ تماس بگیرید.

 

0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها