هنگام خرید آپارتمان به چه نکاتی توجه کنیم؟


هنگام خرید آپارتمان به چه نکاتی توجه کنیم؟

 

 

بررسی ملک از نظر حقوقی مهمترین مرحله در خرید آپارتمان است. باید از اختیار فروشنده برای فروش اطمینان حاصل نمایید و اسناد مربوطه را به دقت بررسی کنید. فردی که در حال معامله با او هستید نباید به هیچ عنوان ممنوع المعامله باشد. به علاوه باید مطابقت مشخصات او را با مشخصات ذکر شده در سند و وکالت نامه را بررسی نمایید.
خرید آپارتمان ورثه ای مستلزم حضور و یا وکالت تمام وراث است. در صورتی که حتی یک نفر از وراث راضی به فروش آپارتمان نباشد معامله قابل انجام نخواهد بود. این مسئله درباره فروش آپارتمان هایی که در مالکیت بیش از یک نفر هستند نیز صدق میکند. حضور تمام وارث (و مالکان) الزامی است. البته حضور وکیل قانونی آن ها نیز کفایت میکند.
آینده نگری را در خرید و فروش آپارتمان فراموش نکنید. لازم است شرایطی را برای فسخ قرارداد از سوی طرفین در نظر داشته باشید تا در صورت بروز هرگونه مشکلی امکان بازپس گیری وجه پرداخت شده را داشته باشید. البته توجه داشته باشید که این شرایط باید در قرارداد ذکر شوند تا سندیت داشته باشند.
برای رسمی شدن معامله و اینکه آپارتمان تحت اختیار شما درآید لازم است اقدام به ثبت سند در دفاتر اسناد رسمی نمایید. البته ثبت در سامانه اسناد و املاک نیز کفایت میکند. بنگاه مشاور املاکی که واسطه میان خرید و فروش است باید مجوز کسب از اتحادیه املاک داشته باشد. چنین دفتری امکان ارائه هولوگرام و کد رهگیری معتبر را دارد.
در خرید آپارتمان توجه داشته باشید که ملک با موارد ذکر شده در سند مطابقت داشته باشد. ممکن است پس از ثبت سند مالکان تغییراتی در آپارتمان ایجاد کرده باشند که برای شما مطلوب نباشد.

 

بررسی و بازدید خانه پیش از خرید

این مرحله را میتوان یکی از مهمترین مراحل در خرید دانست. با بازدید است که شما میتوانید آپارتمان مورد پسند و متناسب با بودجه تان را بیابید. اولین نکته در بازدید از آپارتمان توجه به سلیقه فردی تان است. بسیاری منازل نورگیر را ترجیح میدهند در حالی که شاید برای عده ای این مسئله فاقد اهمیت باشد.
زندگی در جهان امروز ما بدون خودرو امکان پذیر نیست. پس لازم است پیش از خرید مطمئن شوید که پارکینگ و محلی امن برای پارک کردن خودرو وجود دارد. حتی اگر در حال حاضر از وسیله نقلیه شخصی استفاده نمیکنید خوب است آینده نگر باشید.

خانه رویایی – امن ترین مشارکت ساخت

سیستم سرمایش و گرمایش آپارتمان یکی از مواردی است که عموما در خرید آپارتمان به آن کمتر توجه میشود. بررسی زیر ساخت های سرمایشی و گرمایشی خانه و اطمینان از سلامت آن ها یکی دیگر از مراحل قابل توجه در بررسی آپارتمان پیش از خرید است.
خانه محل آرامش و امنیت است. پس مهم است در ساعاتی که طی روز در خانه سپری میکنید سکوت در فضا حکمفرما باشد. بررسی این مسئله کار چندان ساده ای نیست. اما در و پنجره های دوجداره تا اندازه زیادی به ایجاد سکوت در فضای خانه کمک میکنند. عایق بودن دیوارها و کف نیز تاثیر به سزایی در کاهش سر و صدای ورودی به آپارتمان دارد. بهتر است برای اطمینان از این مسئله نظرات همسایه ها ، به ویژه واحد هایی که دیوار به دیوار اپارتمان مورد نظرتان هستند را جویا شوید

0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها