حق واگذاری در قرارداد مشارکت در ساخت


حق واگذاری در قرارداد مشارکت در ساخت

یکی از نکات مهم و حیاتی قرارداد های مشارکت در ساخت اسقاط حق واگذاری اختیارات و تعهدات سازنده میباشد.معمولا در قرارداد های مشارکت در ساخت بندی از توافقات طرفین مبنی بر عدم رضایت مالک از واگذاری تعهدات سازنده به غیر وجود دارد .

سازنده  به هیچ عنوان حق واگذاری کامل تعهدات خود و انتقال کامل مورد معامله را تحت هیچ یک از عناوین حقوقی از قبیل صلح،وکالت،بیع،مشارکت،نمایندگی و غیره به غیر ندارد و صرفا خود ایشان در مقابل طرف اول مسئول و پاسخگو خواهد بودو این بند به عنوان شرط اساسی قرارداد تلقی شده و چنانچه خلاف این مطلب محرز شود ،طرف دوم از شرط اساسی قرارداد عدول نموده و مالک حق فسخ قرارداد و طلب ضرر و زیان از سازنده را دارد .

آیا قرارداد پیمانکاری هم واگذاری محسوب میشود؟

عقد قرارداد پیمانکاری از طرف سازنده به شرطی که موجب به انتقال کلیه تعهدات طرف دوم و انتقال صفر تا صد مورد معامله نباشد ایرادی ندارد .مثلا سازنده حق عقد قرارداد های پیمانکاری جهت ساخت و اجرای اسکلت و یا اجرای تاسیسات ساختمان را دارد.

تنظیم قرارداد مشارکت در ساخت 

انتخاب سازنده معتبر و دارای رزومه کاری مناسب و نمونه کار در منطقه به همراه تدوین یک قرارداد مشارکت در ساخت قوی باتوجه به قوانین حقوقی حاکم بر جمهوری اسلامی ایران .میتواند شرایطی مطمئن و بدون دردسر را برای مالک ملک فراهم کند.

گروه ساختمان رویایی

گروه ساختمان رویایی با سالها سابقه درخشان در ضمینه عقد قراردادهای مشارکت در ساخت و معرفی سازندگان برتر شهر تهران آماده خدمت رسانی به شما همشهریان عزیز میباشد.

 

جهت داشتن هر گونه سوال و یا مشاوره رایگان در مورد شرایط مشارکت در ساخت در تهران   و… با شماره تلفن های ۷۷۲۷۱۷۲۳(خط ویژه)-۰۹۱۲۳۱۹۲۴۰۷ گروه معماری و مشاورین ساختمان رویایی تماس حاصل فرمایید.

0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها