نحوه تقسیم پارکینگ ها در قرارداد مشارکت در ساخت


نحوه تقسیم پارکینگ ها در قرارداد مشارکت در ساخت

معمولا چالش بزرگ میان سازنده و مالک در قرارداد مشارکت در ساخت ،نحوه تقسیم پارکینگ ها میباشد .اگر تعداد پارکینگهای تامین شده در نقشه مصوب شهرداری با تعداد واحدهای قابل ساخت در ملک مورد مشارکت برابر باشد ،روش تقسیم پارکینگها بر مبنای درصد مورد توافق طرفین در کل مورد معامله است .مثلا یک ساختمان ده واحدی با ده پارکینگ با درصد مشارکت در ساخت ۶۰ درصد به نفع مالک  و ۴۰ درصد به نفع سازنده ،تعداد شش پارکینگ حق مالک و تعداد چهار پارکینگ حق سازنده میباشد.اما اگر در همان پروژه ساختمانی نهایتا نه پارکینگ تامین و یک پارکینگ کسر باشد نحوه تقسیم به صورت پنج پارکینگ و چهاردهم از یک پارکینگ به نفع مالک و سه پارکینگ و شش دهم پارکینگ به نفع سازنده است .در این صورت لازم است که هردو شرایط در قرارداد مشارکت در ساخت اعمال و برای حالت دوم توافقاتی انجام پذیرد.

مزایده پارکینگ مشترک

در مواردی که طرفین قرارداد در یک پارکینگ مشترک هستند بهترین راه حل مزایده پارکینگ و انتقال آن به هر کدام از طرفین معامله است که مبلغ بیشتری را پداخت نماید.اساس تعیین قیمت پارکینگ نیز رای داور قرارداد (در صورت وجود داور ) و یا کارشناس رسمس دادگستریست.

تنظیم قرارداد مشارکت در ساخت 

انتخاب سازنده معتبر و دارای رزومه کاری مناسب و نمونه کار در منطقه به همراه تدوین یک قرارداد مشارکت در ساخت قوی باتوجه به قوانین حقوقی حاکم بر جمهوری اسلامی ایران .میتواند شرایطی مطمئن و بدون دردسر را برای مالک ملک فراهم کند.

گروه ساختمان رویایی

گروه ساختمان رویایی با سالها سابقه درخشان در ضمینه عقد قراردادهای مشارکت در ساخت و معرفی سازندگان برتر شهر تهران آماده خدمت رسانی به شما همشهریان عزیز میباشد.

 

جهت داشتن هر گونه سوال و یا مشاوره رایگان در مورد شرایط مشارکت در ساخت در تهران   و… با شماره تلفن های ۷۷۲۷۱۷۲۳(خط ویژه)-۰۹۱۲۳۱۹۲۴۰۷ گروه معماری و مشاورین ساختمان رویایی تماس حاصل فرمایید.

 

0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها